نکات اولیه برای شروع آفرود در شرایط بارانی

نکات اولیه برای شروع آفرود در شرایط بارانی

نکات اولیه برای شروع آفرود در شرایط بارانی
در جاده ای که شما در یک روز گرم و آفتابی به راحتی و بدون هیچ مشکلی در آن رانندگی کرده اید ، می تواند به شدت به یک زمین سخت و خطرناک در هنگام بارش باران تبدیل شود .بنابر این شما باید به تکنیک ها و تجهیزات لازم برای غلبه بر جاده های مختلف در چنین شرایط آب و هوایی مسلح باشید.

برای رانندگی در زیر باران ، وسیله نقلیه و لاستیک های شما باید در بهترین حالت باشند.
چراغ های خودرو باید به درستی کار کنند..
برای رانندگی و ایمنی بهتر فشار باد لاستیک را کاهش دهید. سرعت را تا حد ممکن کم و در صورت لزوم سرعت را حفظ کنید و از ترمزگیری غیر ضروری جلوگیری کنید.

پیش بینی وضعیت هوا را بررسی کنید.
قبل از شروع هر سفر خارج از شهر ، ابتدا پیش بینی آب و هوا را در منطقه مربوطه بررسی کنید. ممکن است آفتابی ، بارانی یا برفی باشد. دانستن این مسئله بسیار مهم است ، زیرا در این صورت فقط شما می توانید برنامه ریزی کنید که چه چیزهایی را به همراه داشته باشید …

در غیر اینصورت مجبور به حمل وسایل غیر ضروری و مرتبط با شرایط آب هوایی و جاده ای خواهید بود

نقشه و مسیر عبور خود را طبق شرایط آب و هوایی بررسی کنید .
بررسی نقشه قبل از هر سفر بسیار مهم و ضروری است ..
و ضرورت استفاده از آن در شرایط آب و هوایی بارانی بسیار مهم تر میباشد . اگر هوا بارانی باشد ، همانطور که در ابتدا اشاره کردم ، حتی یک زمین بسیار مسطح و بدون ناهمواری می تواند در اثر باران به یک زمین کشنده تبدیل شود…

بنابراین شما باید بررسی و نگرش ویژه ای در مورد چگونگی مسیرعبوری خود داشته باشید. به عنوان مثال اگر در طول مسیر یک بستر رودخانه وجود داشته باشد که باید از آن عبور کنید ، سطح آب آن رودخانه ممکن است به دلیل باران شدید سریع افزایش یابد. این اتفاق بیشتر به صورت معکوس با باران های شدید به قسمت های بالای رودخانه اتفاق می افتد. اگر چنین اتفاقی بعد از عبور از آن رودخانه رخ دهد ، دیگر نمی توانید از طریق آن رودخانه برگردید.
به همین ذلیل قبل از شروع سفر تمامی جوانب را بایستی در نظر بگیرید …

این فقط یک نمونه است. موارد زیادی از این دست در مسیر وجود دارد که می تواند با توجه به شرایط آب و هوایی تغییر کند. قبل از ورود به یک مسیر باید در مورد آن موارد آگاه باشید. اگر می خواهید در یک روز بارانی آن را شکست دهید ، می توانید با شخصی که در مسیر مربوطه تجربه دارد همسفر شوید . از آفرود در روز بارانی لذت ببرید .

https://labkhandtire.ir/?p=6007