چرا رنگ لاستیک سیاه است؟

چرا رنگ لاستیک سیاه است؟

با رنگهای بسیار زیاد در رنگین کمان ، آیا هرگز تعجب می کنید که چرا لاستیک ها همیشه فقط سیاه ساده هستند؟

خود خودروها در ده ها رنگ قرار دارند اما لاستیک نیستند

در حالی که چندنوع لاستیک جدید با رنگ های مختلف وجود دارند ، اما اکثر لاستیک ها مشکی هستند. دلیل این امر این است که یک ماده اصلی که به مخلوط لاستیک طبیعی و مصنوعی اضافه می شود ، کربن سیاه است. کربن سیاه ذرات ریز گرد و غبار است که مانند مواد اتصال دهنده برای سایر مواد موجود در لاستیک عمل می کند. کربن سیاه ویژگی اضافی در جذب پرتوهای فرابنفش و جذب گرمای خورشید را دارد. این به محافظت از لاستیک در برابر آسیب ازن و اشعه ماوراء بنفش کمک می کند.

 

هیچ ماده افزودنی دیگری به اندازه کربن سیاه در محافظت از لاستیک و طولانی شدن عمر لاستیک مؤثر نیست. در صورت عدم وجود  کربن سیاه ، ازن و اشعه ماوراء بنفش باعث حمله به مولکولها و پیوندهای شیمیایی لاستیک می شود که به مرور زمان باعث می شود. لاستیک به پوسیدگی ، و تضعیف شدیدی دچار شود .

 

پس از سالها قرار گرفتن در معرض نور ، قابلیت جذب نور کربن سیاه کاهش می یابد ، به خصوص در لاستیک  وسایل نقلیه ای که به ندرت استفاده می شوند و برای مدت زمان طولانی پارک می شوند. استفاده مكرر از برخي محصولات جلادهنده لاستيك نيز مي تواند باعث كاهش رنگ كربن شود. تغییر رنگ شیمیایی ناشی از درخشش و تمیز کننده لاستیک سطحی است و فقط به لایه بسیار بیرونی لاستیک محدود شده است. با گذشت زمان ، لاستیک آسیب دیده شیمیایی اگر با صابون و آب معمولی پاک شود به رنگ سیاه باز می گردد. تغییر رنگ لاستیک بر  عملکرد لاستیک تأثیر نمی گذارد و هیچ نوع خطر ایمنی را ایجاد نمی کند. لاستیک های آسیب دیده قدیمی ، باید توسط متخصصان  در مورد ترک های عمیق و آسیب داخلی بررسی شود تا از سلامت کامل  آنها اطمینان حاصل شود.

 

یکیاز نکات مهم وکاربردی رنگ مشکی لاستیک  در مورد مسئله مربوط به نظافت است. اگر لاستیک ها از نظر رنگ سبک تر بودند ، نگه داشتن آنها به نظر تمیز و زیبا سخت خواهد بود. ممکن است بعد از یک سفر طولانی در جاده ، ساعت ها راصرف نظافت لاستیک خود کنید .

به طور خلاصه ، لاستیک جنبه  زیبایی از لحاظ رنگ و تغییر انرا نداردا.گر می خواهید بر زیبایی آن بیافزایید، می توانید رینگ های جذاب به آن اضافه کنید. لاستیک باعث بهبود کارایی ، راحتی و قدرت ترمز می شود. و بیشتر مردم هر روز لاستیک ایمن را به زیبایی ترجیح می دهند.