تاریخچه کارخانه لاستیک سازی گودیر

تاریخچه کارخانه لاستیک سازی گودیر

با هم در لبخند تایر نگاهی اجمالی بر نکات برجسته این کارخانه خواهیم داشت …
در سال 1839 ، یک شیمی دان به نام چارلز گودیر به طور تصادفی کشف کرد که گرما و گوگرد قوام لاستیک را تغییر می دهد. این فرآیند بعداً به عنوان ولکانیزاسیون شناخته می شود ، که باعث می شود لاستیک بسیار مقاوم تر ، انعطاف پذیرتر و در برابر گرما و سایر شرایط محیطی مقاومت بیشتری داشته باشد.

در 29 آگوست 1898 ، فرانک سایبررینگ شرکت گودیر تایر و لاستیک را در آکرون اوهایو با پیشنهاد سرمایه 1000000 دلاری وارد کرد. در ابتدا 13 کارمند برای ساخت لاستیک دوچرخه استخدام شدند. گودیر به عنوان تولید کننده لاستیک دوچرخه ، لاستیک کالسکه بدون اسب ، لنت نعل اسبی شروع به کار کرد و بعداً به همراه بسیاری از قطعات لاستیکی دیگر وارد لاستیک اتومبیل شد.

در سال 1916 ، با ادامه رشد فروش ، گودیر شعار تبلیغاتی “افراد بیشتری را با لاستیک های گودیر سوار می شوند بیش از هر لاستیک دیگری” را اقتباس کرد و به بزرگترین شرکت تولید لاستیک در جهان تبدیل شد. یکی از پیشگامانی که به راهنمایی و شکل گیری شرکت کمک کرد ، دیوید ای هیل بود که 30 هزار دلار سهام خریداری کرد .
در طول دهه 1930 ، گودیر به تولید لاستیک برای صنعت خودرو ادامه داد و اولین لاستیک مصنوعی را در سال 1937 تولید کرد. هنگامی که آمریکایی ها برای جنگ در اوایل دهه 1940 آماده می شدند ، وزارت دفاع ایالات متحده ساخت کارخانه هواپیما را در خشکی آغاز کرد.
پس از جنگ ، گودیر تولید لاستیک های عالی و سایر محصولات برای صنعت خودرو را از سر گرفت. در سال 1947 ، اولین لاستیک های نایلونی برای بازار مصرف تولید شد. در طول دهه های 1950 و 1960 ، نوآوری های Goodyear در لاستیک های مسابقه ای منجر به برنده شدن سهام و اتومبیل های اسپرت در مسابقات اتومبیلرانی بیش از هر برند دیگر در صنعت شد. در سال 1963 ، گودیر به نقطه عطف تولید یک میلیاردمین تایر خود رسید.
هنگامی که به تاریخچه شرکت نگاه می کنید ، باید اعتبار کارخانه لاستیک سازی را به چارلز گودیر بدهید ، زیرا این شرکت برای او نامگذاری شده است. وی شیمی دان و مهندس بزرگی بود. اگرچه گودیر بیش از 30 سال قبل از تاسیس شرکت درگذشت ، اما آزمایشات وی با لاستیک طبیعی تاریخ آمریکا را تغییر داد.

امروزه شرکت لاستیک گودیر هنوز هم یکی از برترین شرکت های تایر در جهان است.