نکات ساده و مهم مراقبت از اتومبیل و لاستیک

نکات ساده و مهم مراقبت از اتومبیل و لاستیک

نکات ساده و مهم مراقبت از اتومبیل و لاستیک

امروزه ، ما اتومبیل های زیادی را در اطراف خود می بینیم و همه آنها برای اهداف کاری یا سایر امور شخصی استفاده می شوند. با این حال ، یکی از مهمترین مواردی که دارندگان خودرو معمولاً فراموش می کنند ، روش مناسب برای مراقبت  از اتومبیل خود ، به منظور افزایش طول عمر خودرو است. در این مقاله ، ما با چند نکته که ممکن است قبلاً جدی نگیرید ، شما را راهنمایی می کنیم ،!

 

برف پاک کن را بلند کنید وقتی ماشین شما مستقیماً زیر آفتاب است

 

برای جلوگیری از آسیب دیدن تیغه های برف پاک کن و محافظت از کیفیت آن ، باید در هنگام پارک ماشین زیر آفتاب ، برف پاک کن ها را بلند کرد. نور خورشید شیشه جلو اتومبیل را گرم می کند که بعدا ترک خواهد شد و به عناصر لاستیکی برف پاک کن آسیب می رساند. بنابراین توصیه می شود هنگام پارک اتومبیل خود در زیر تابش مستقیم آفتاب ، برف پاک کن ها را بالا ببرید.

 

در صورت لزوم از برف پاک کن استفاده نکنید

 

روی شیشه جلو اتومبیل شما به سرعت گرد و غبارمی نشیند ، به خصوص هنگامی که از ماشین خود خیلی زیاد استفاده می کنید. توصیه می شود در صورت وجود گرد و غبار روی شیشه از برف پاک کن استفاده نکنید ، زیرا باعث ایجاد خراش روی شیشه می شود. قبل از استفاده از برف پاک کن حتماً ابتدا روی شیشه های گرد و غبارگرفته آب بریزید. فقط در مواقعی که شیشه جلو خیس است از برف پاک کن استفاده کنید.

مراقب فشار لاستیک خود باشید

 

بررسی مرتب فشار لاستیک اتومبیل یکی از موارد اساسی است که باید همیشه به خاطر داشته باشید تا از ایمنی و راحتی در رانندگی اطمینان حاصل کنید و همچنین از آسیب دیدن لاستیک جلوگیری کنید. فشار تایر خود را هر سه هفته یک بار بررسی کنید تا طول عمر و عملکرد لاستیک را حفظ کنید

به خنک کننده آب خودرو توجه کنید

 

رادیاتور موجود در ماشین شما برای از بین بردن حرارت موتور به کمک فن یا با موتور الکتریکی یا با ویسکو فن که توسط موتور خودرو به حرکت در می آید استفاده می شود. اگر خنک کننده آب کافی نباشد ، دمای موتور افزایش می یابد و به موتور آسیب می رساند. مهم است که در طول هفته چند بار خنک کننده آب را بررسی کنید تا از گرم شدن موتور جلوگیری کنید.

 

هر 10.000 کیلومتر روان کننده خود را جایگزین کنید

 

 

 

برای به حداکثر رساندن عملکرد موتور خود ، باید هر عنصر را با روان کننده خوب بپوشانید. روان کننده ها باید تعویض شوند تا موتور شما به راحتی کار کند. روش های ساده ای وجود دارد که می توان فهمید چه زمانی باید روان کننده خود را جایگزین یا تمدید کنید. ابتدا به رنگ روغن خود نگاه کنید. اگر سیاه است ، باید فوراً ماده روان کننده خود را جایگزین کنید. دوم ، چوب فرو رفتن را در نزدیکی موتور بررسی کنید. اگر روان کننده به علامت “پایین” برسد ، نشانه این است که باید روان کننده خود را تجدید کنید. آخرین اما نه کمترین ، کیلومتر را روی سرعت سنج خود بررسی کنید. اگر کیلومتر به 10000 کیلومتر می رسد ، باید روان کننده خود را با یک ماده جدید جایگزین کنید.

 

لاستیک یدکی خود را بررسی کنید

 

 

در بیشتر مواقع ، لاستیک اضافی شما بدون مراقبت رها می شود. بدون بررسی فشار باد لاستیک ، این می تواند منجر به از بین رفتن فشار لاستیک شود. اگر خیلی خوب نگهداری نشود ، لاستیک مطابق انتظار کار نمی کند یا حتی می تواند به ایمنی راننده در صورت نیاز به تایر یدکی آسیب برساند

صفحه اصلی
برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید