آیا زنجیر چرخ در برف و گل و لای کارایی دارد ؟

آیا زنجیر چرخ در برف و گل و لای کارایی دارد ؟

آیا زنجیر چرخ در برف و گل و لای کارایی دارد ؟

بله ، زنجیرهای برفی می توانند در گل و لای مورد استفاده قرار گیرند. به طور معمول ما در گل و برف گیر می کنیم ، زیرا آج لاستیک ها با برف یا گل پر شده و قابلیت حرکت خود را از دست می دهند. اتومبیل نمیتواند به خوبی حرکتی داشته و به اصطلاح سر میخورد .
به طور کلی این زنجیرها زنجیر چرخ یا برف نامیده می شوند زیرا اغلب آنها در شرایط برفی توسط رانندگان استفاده می شوند. اما بهترین نام برای این زنجیرها زنجیر چرخ است.
در این مقاله کوتاه من قصد دارم شما را با نکات مهمی آشنا کنم که باید جهت استفاده از زنجیر چرخ بدانید ….

آیا استفاده از زنجیر چرخ در گل و لای موثر است؟
برخی از اختلافات در مورد این موضوع وجود دارد. اما بدون هیچ تردیدی در هنگام استفاده از زنجیر چرخ تایر تأثیر خوبی نسبت به زمانی دارد که چرخ ها به کشش بیشتری نیاز دارند. زنجیر ها باعث افزایش چسبندگی سطح لاستیک به سطح جاده میشوند. انها باعث بهبود حرکت و کاهش خطرات ناشی از سر خوردن اتومبیل در شرایط برفی میشوند .
در تعداد اگر لاستیک های معمولی مقدار چسبندگی 100 داشته باشند ، لاستیک های گل و لای آن را به 150 و زنجیر چرخ ها می توانند آن را به حدود 400 افزایش دهند.

کجا می توانید از زنجیر چرخ استفاده کنید ودر چه شرایطی نمی توانید از آنها استفاده کنید؟
به غیر از برف ، می توانید در سطوح لغزنده و گل آلود ، تپه های سنگریزه، مناطق باتلاقی ، گل و لای چسبناک سیاه و شرایطی که به دلیل نگرانی های عملی نمی توانید وسیله نقلیه خود را حرکت دهید ، استفاده کنید

بیایید فرض کنیم که شما باید مسیر 10 کیلومتری را طی کنید که دارای ناهمواری های گل آلود و چسبنده است. در چنین شرایطی زنجیر چرخ به نجات شما می آید. شما می توانید زنجیر چرخ را وصل کنید و با وسیله نقلیه خود بدون مشکلات زیادی در طول این 10کیلومتر رانندگی کنید.

اما هرگز در مسیرهای شن و ماسه ای از زنجیر چرخ استفاده نکنید …. چون زنجیر چرخ در زمین های ماسه ای مانند یک اره برقی عمل کرده و شما به با سرعت بالایی به داخل شن فرو خواهید رفت …
صفحه اصلی
بزای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید